Дата __________ Заняття № ______________
Виготовлення сувенірів в техніці оріґамі. Мистецтво оріґамі.
Мета:
- навчити дітей перегинати і складати папір, виготовляти способом згинання і складання паперу стріли, пташки;
- удосконалювати уміння швидко працювати за зразком, точно відтворювати лінії згину;
- виховувати охайність у роботі, любов до природи.
Обладнання: предметні малюнки, зразок виконаної роботи, підручник.
Тип уроку: комбінований.
Методи і прийоми роботи: розповідь, бесіда, пояснення, гра, практична робота, інструктаж.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Привітання:
- Сядьте, діти, посміхніться,
Схаменіться, не крутіться!
Любі, я вас всіх вітаю,
Творчості від вас чекаю.
- Перевірка готовності до заняття.
- Упорядкування робочих місць.
ІІ. Повідомлення теми, мети. Мотивація навчальної діяльності:
- Сьогодні на занятті ми ознайомимося з мистецтвом згинання паперу
ІІІ. Засвоєння нових знань:
- Розповідь вчителя про мистецтво оріґамі.
- Ознайомлення з прийомами перегинання і складання паперу.
- Практична робота учнів за технологічною карткою.
- Фізкультхвилинка
- Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися,
За промінчики взялися.
Будем дружно присідати,
Сонечко розвеселяти.
Встали — сіли, встали — сіли.
Бачте, як розвеселили!
Стало сонце танцювати,
Нас до танцю припрошати.
Нумо разом, нумо всі
Потанцюймо по росі.
- Планування наступних трудових дій
- Виготовлення стріли.
1) Перегинання верхніх ріжків до суміщення. 2) Перегинання до центру бічних кутів.
3) Складання утвореного трикутника до центра. 4) Відгинання складеної частини в протилежний бік.
5) Вирівнювання горизонтального оперення стріли.
- Індивідуальна робота учнів під керівництвом учителя.
- Фізкультхвилинка:
Дятел дзьобом дуб лікує
І дупло собі майструє.
Раз, два, три, чотири, п’ять —
Час прийшов відпочивать.
Гуси-лебеді летіли
І на землю тихо сіли.
Поклювали, походили,
Знялися і полетіли.
- Бесіда про пернатих друзів.
Прилетіли гості, сіли на помості,
Без сокири, без лопати
Поробили собі хати. (Птахи)
— До нас на заняття завітав наш добре знайомий казковий герой Незнайко. Довідавшись про тему уроку, він приготував декілька цікавих загадок про
наших пернатих друзів.
- Відгадування загадок:
- Пташечка невеличка,
В неї білі щічки.
Сірі лапки, чорна шапка,
Фартушок жовтенький,
Голосок тоненький.
Та ж ця пташка невеличка
Називається… (синичка).
- Крізь зимові заметілі
В сад наш птахи прилетіли.
Та такі червоногруді,
Ніби яблука повсюди
Хтось розсипав у дворі…
Звуться птахи… (снігурі).
- Перший я приніс весну,
Розбудив усе від сну
І співаю під вікном.
- Люди звуть мене… (шпаком).
Хто гнізд свого не має,
Яйця іншим підкладає
Та у лісі в холодку
Все кує: «Ку-ку! Ку-ку!»? (Зозуля)
- Уночі гуляє, а вдень спочиває.
Має круглі очі, бачить серед ночі. (Сова)
Ми пішли до гаю вдвох —
Я й сестра Маринка.
А в гаю тім «тьох» да «тьох»,
Та іще так дзвінко!
Що за співанки? Чиї?
То співають… (солов’ї).
- Бідовий хлопчина
В сірій сорочині
По дворах стрибає,
Крихти збирає. (Горобець)
- Вірно людям я служу —
Їм дерева стережу
Дзьоб міцний та гострий маю,
Шкідників ним здобуваю. (Дятел)
Дивний ключ у небі лине,
Не залізний, а пташиний.
Цим ключем в осінній млі
Відлітають… (журавлі).
- Продовження бесіди про бережливе ставлення до птахів.
- Демонстрування зразка птаха.
- Робота за технологічною карткою
1) Квадратний аркуш паперу перегинаємо по діагоналі.
2) Відгинання країв у різні боки.
3) Перевертання складеної заготовки на зворотний бік і надрізування ножицями.
4) Відгинання крил та дзьоба паперової пташки.
5) Підгинання частини хвоста.
6) Вирізування кружечка з кольорового паперу для зображення ока.
- Створення колективної композиції «Чайки над озером».
VII. Підсумок уроку:
- Виставка дитячих робіт.
- Підсумкова бесіда:
- Чого нового навчилися на уроці?
- Як називається мистецтво згинання паперу?
- Що саме, на вашу думку, допомогло нам створити таку гарну композицію?
VIII. Прибирання робочих місць.